Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Krynicy-Zdroju

wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Rodzinny wypoczynek w popularnym uzdrowisku, takim jak Krynica-Zdrój, to nie lada wyzwanie dla rodziców. Jak zagospodarować dzieciom czas tak, żeby się nie nudziły? Pijalnie wód i spacery uzdrowiskowym deptakiem są większą atrakcją dla emerytów, a nie dla pełnych energii dzieci, które potrzebują intensywnych wrażeń, ruchu i częstych zmian. Czasem trudno nadążyć za dziecięcymi potrzebami, dlatego warto skorzystać z sugestii i podpowiedzi.

Krynica-Zdrój należy do najpopularniejszych polskich uzdrowisk, które koniecznie trzeba odwiedzić. Miasto przyciąga leczniczymi walorami swoich wód, które opisał i spopularyzował w XIX w. dr Józef Dietl, ojciec polskiej balneologii. W sezonie zimowym do Krynicy-Zdroju ściągają miłośnicy narciarstwa, a latem zwolennicy pieszych wędrówek i turystyki rowerowej. Jest to także znakomite miejsce na rodzinny pobyt z dziećmi. Odpowiednią rozrywkę znajdzie tu każdy, niezależnie od płci i wieku. Warto przyjechać i sprawdzić, co Krynica-Zdrój ma do zaoferowania dzieciom i rodzicom.

Krynicki deptak i Bulwary Dietla

Krynicki deptak w sezonie zapełniają sprzedawcy pamiątek różnej jakości, jednak w większości są to towary przyciągające uwagę kolorami, ale nietrwałe. Podczas spaceru można wstąpić do lodziarni lub kupić lody na gałki z wózka z lodami w stylu retro, swoim wyglądem przypominającego czasy dawnej Galicji. Podczas spaceru deptakiem z dziećmi najtrudniejsza dla rodziców jest stanowczość, bo najmłodsi co kilka kroków wypatrzą „okazję”, żeby namawiać ich do wydawania pieniędzy. Ze starszymi dziećmi można zwiedzić położone przy Bulwarach Dietla Muzeum Nikifora, słynnego krynickiego malarza prymitywisty. Muzeum mieści się w zabytkowej willi „Romanówka”, która przyciąga uwagę swoim niebieskim kolorem.

Grające fontanny

Fontanny multimedialne mogą zainteresować również najmłodszych. Podświetlane strumienie wody pulsujące w rytm muzyki to widowisko dla ludzi w każdym wieku. Pokazy odbywają się o godz. 20, a w weekendy od 17 do 22 co godzinę. Do wyboru mamy dwie fontanny, które są czynne od końca kwietnia do końca października. Koło Starego Domu Zdrojowego stoi okrągła fontanna z 80 dyszami, a w Parku Dukieta prostokątna fontanna o stu dyszach. Każda z nich ma swój repertuar złożony z utworów muzyki klasycznej filmowej i rozrywkowej.

Muzeum Zabawek

Otwarte w 2010 r. w Nowych Łazienkach Mineralnych Muzeum Zabawek „Bajka” to obiekt, do którego warto wstąpić wraz z dziećmi. Muzeum prezentuje nie tylko zabawki z różnych stron świata, ale także zabawki z różnych okresów. Można zobaczyć, czym bawiły się dzieci w dawnych czasach i pokazać własnym dzieciom, jakimi zabawkami bawili się ich rodzice i dziadkowie. Lalki i ich domki, pluszowe misie, kolejki, autka, postaci z bajek i inne eksponaty pomagają wspominać czasy beztroskiego dzieciństwa.

Góra Parkowa

Kolejka na Górę Parkową (741 m n.p.m.), uruchomiona w 1937 r. jest najstarszą kolejką linowo-terenową w Polsce. Różnicę wysokości 148 m można też pokonać pieszo, idąc malowniczymi alejkami, które wspinają się zakosami po zalesionym stoku. Po drodze można odpocząć przy Stawie Łabędzi, Leśnym Sanktuarium Matki Boskiej, albo przy źródle „Bocianówka”, którego nazwa skłania do wyjaśnienia, skąd się biorą dzieci. Na szczycie nie tylko dzieci mogą poszaleć na zjeżdżalniach rynnowych, zwanych „Rajskimi ślizgawkami” lub w Parku Linowym „Mamut”.

Łyżwy i sanki przez cały rok

Zima może trwać przez cały rok, a szczególnie w Krynicy-Zdroju. W Parku Sportowym im. dra Zawadowskiego od lipca do kwietnia można skorzystać ze ślizgawki w Hali Lodowej, a Sankostrada położona na stoku pobliskiej góry Iwonka zaprasza przez cały rok na zjazd sankami rynną o długości prawie kilometra.

Spacer w koronach drzew

Narciarski kompleks Słotwiny Arena może być atrakcją przez cały rok. Warto się do niego wybrać z dziećmi poza sezonem narciarskim. Kursująca przez cały rok kolejka, której szeroka ławeczka pomieści rodziców razem z dziećmi, wywiezie na szczyt, na którym w 2019 roku uruchomiono oryginalną wieżę widokową o drewnianej konstrukcji. Kładki o łącznej długości ok. 1 km wznoszą się spiralnie na wysokość niemal 50 m, zapewniając spacer w koronach drzew oraz zapierający dech w piersiach widok na Beskid Sądecki, a nawet na Tatry.

Jaworzyna Krynicka

Kolejka gondolowa z doliny Czarnego Potoku na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), chociaż położona poza centrum miasta, jest wielką atrakcją Krynicy-Zdroju. Warto się na nią wybrać z dziećmi poza sezonem zimowym, kiedy jest tłumnie oblegana przez narciarzy. Już sama przejażdżka kolejką dostarcza emocji i jest nie lada atrakcją, nie mówiąc o wspaniałych widokach, jakie można podziwiać w trakcie jazdy i na samym szczycie Jaworzyny Krynickiej, gdzie jest okazja. Jest też czas, by wspólnie coś zjeść, odpocząć i zrobić zdjęcia do rodzinnego albumu. U podnóża, przy dolnej stacji kolejki jest Park Linowy z trasami o różnym stopniu trudności, po których mogą przejść zarówno dzieci, jak i dorośli. Mamo, tato, odwagi!

Zapraszamy do Willi Monika oddalonej od Krynicy o ok. 12 km. Willa Monika to doskonałe miejsce na noclegi dla rodzin z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atrakcje Muszyny i okolic

Atrakcje w Muszynie latem
Zimowe atrakcje Muszyny
Zabytki Muszyny i okolic

Willa Monika na mapie

Niezwykła lokalizacja naszej Willi na terenie gminy uzdrowiskowej Muszyna dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem jak i zimą. Skorzystaj z mapy poniżej i dowiedz się jak dojechać do Willi Monika.

Zobacz mapę w powiększeniu »

Co na Ciebie czeka?

  • Ogrody Zmysłów / Sensoryczne
  • Ogrody Biblijne
  • kilometry tras narciarskich o różnym poziomie trudności
  • dziesiątki kilometrów tras rowerowych
  • baseny Zapopradzie
  • mofeta w Szczawniku
  • ruiny baszty w Muszynie
  • wędkarski raj nad Popradem
  • szkółka jazdy konnej
  • lodowisko, skatepark, korty tenisowe
więcej
Willa MONIKA - Muszyna
Informacja i rezerwacja
+48 608 040 682
willamonika@op.pl