Dlaczego warto spędzić sylwestra w Beskidzie Sądeckim?

Dwie Doliny od strony Szczawnika - trasa narciarska

Osoby, którym marzy się sylwester w górach, powinny odwiedzić Beskid Sądecki i Muszynę. Miasto położone w powiecie nowosądeckim uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej – znajdują się tam liczne sanatoria, pijalnie wody mineralnej, baseny oraz parki. Muszyna to idealne miejsce dla pasjonatów zimowych aktywności – w pobliżu działają liczne ośrodki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Świetnie odnajdą się tam także miłośnicy pieszych wędrówek po górach!

Sylwester w górach – Beskid Sądecki oferuje wiele atrakcji

Sylwester w górach może obfitować w wiele atrakcji. W Beskidzie Sądeckim na turystów czekają schroniska górskie, pensjonaty, klimatyczne góralskie domki i karczmy, ośrodki narciarskie i uzdrowiska. Szczególnie chętnie odwiedzaną miejscowością jest Muszyna. Nie brakuje tutaj łatwych i bezpiecznych szlaków, idealnych na zimowe wędrówki z dziećmi oraz tras narciarskich i narciarstwa biegowego. W Muszynie i okolicach w sezonie zimowym organizowanych jest także wiele ciekawych imprez, np. ogniska z kuligiem czy też sylwestrowe potańcówki w lokalnych karczmach.

Sylwestra warto spędzić całą rodziną aktywnie!

Muszyna jest chętnie odwiedzana przez miłośników sportów zimowych. To właśnie w tej części Beskidu Sądeckiego położony jest słynny ośrodek narciarski Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Obiekt dysponuje kilkunastoma trasami zjazdowymi oraz wyciągami, których łączna przepustowość wynosi prawie 10 000 na godzinę. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone, a ich stopień trudności jest bardzo zróżnicowany, co czyni je odpowiednie także dla wyjazdów całą rodziną.

W Muszynie odnajdą się także wielbiciele snowboardu. Na terenie miejscowości funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu zimowego, a także liczne ośrodki sportu i rekreacji, które organizują zajęcia snowboardowe dla dzieci i dorosłych. Niedaleko Muszyny znajduje się także inne miasto doskonale znane pasjonatom sportów zimowych – Wierchomla. Zlokalizowany w niej snowpark przyciąga rzesze snowboardzistów z różnych stron Polski, można w nim znaleźć zarówno przeszkody i skocznie dla początkujących, jak i tory dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Beskid Sądecki to wiele łatwych zimowych tras pieszych

Beskid Sądecki to idealne miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek górskich.  Najpopularniejsze z zimowych tras w okolicach Muszyny, to:

 • szlak na Jaworzynę Krynicką – dojście z Przełęczy Krzyżowej zajmuje około 1,5 h (w zimie czas ten może ulec wydłużeniu), trasa liczy w jedną stronę niecałe 4 km. Na Jaworzynie Krynickiej znajduje się piękny punkt widokowy, funkcjonuje tam także kolejka gondolowa;
 • szlak z Wierchomli Wielkiej do bacówki PTTK nad Wierchomlą – trasa przebiega przez wodospad Wierchomla Wielka, jej przejście w jedną stronę zajmuje około 2 godzin (szlak liczy prawie 5 km). Schronisko górskie jest usytuowane na rozleglej polanie z widokami na pasmo Radziejowej oraz Tatry.

Dla osób z lepszą kondycją polecane są trasy:

 • z Muszyny do punktu widokowego na Pustej Wielkiej – szlak liczy 10 km, jego przejście w jedną stronę zajmuje około 3,5 godziny;
 • z Muszyny przez Przehyby do Muszynki – trasa liczy 22 km, po jej przejściu warto zatrzymać się na nocleg i kontynuować wyprawę następnego dnia z rana.

Poruszanie się po Beskidzie Sądeckim zimą nie powinno sprawić większych trudności, pod warunkiem, że wszyscy członkowie wycieczki górskiej wyposażą się w odpowiedni sprzęt oraz ubiór. W sezonie zimowym obowiązkowe są między innymi: bielizna termiczna, chusta typu buff, ciepła kurtka, zimowe buty trekkingowe, termos z ciepłą herbatą oraz czapka termiczna, dobrze mieć również ze sobą raczki.

Sylwester w Beskidzie Sądeckim – kulig z ogniskiem i góralskie potańcówki zapewnią wiele dobrej zabawy

Sylwester w Beskidzie Sądeckim to nie tylko narty i zimowy trekking. Warto skorzystać także z licznych organizowanych tutaj wydarzeń sezonowych. Dla rodzin z dziećmi nie lada atrakcją będzie kulig z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Natomiast pary i grupy znajomych z pewnością zainteresują klimatyczne góralskie imprezy taneczne organizowane w tutejszych karczmach. Powiat nowosądecki obfituje w tak wiele opcji wypoczynkowych, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty noclegów Willi Monika w Muszynie i spędzenia tego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi w pięknych okolicznościach przyrody.

Zobacz również: Sylwester w Willi Monika – cennik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atrakcje Muszyny i okolic

Atrakcje w Muszynie latem
Zimowe atrakcje Muszyny
Zabytki Muszyny i okolic

Willa Monika na mapie

Niezwykła lokalizacja naszej Willi na terenie gminy uzdrowiskowej Muszyna dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem jak i zimą. Skorzystaj z mapy poniżej i dowiedz się jak dojechać do Willi Monika.

Zobacz mapę w powiększeniu »

Co na Ciebie czeka?

 • Ogrody Zmysłów / Sensoryczne
 • Ogrody Biblijne
 • kilometry tras narciarskich o różnym poziomie trudności
 • dziesiątki kilometrów tras rowerowych
 • baseny Zapopradzie
 • mofeta w Szczawniku
 • ruiny baszty w Muszynie
 • wędkarski raj nad Popradem
 • szkółka jazdy konnej
 • lodowisko, skatepark, korty tenisowe
więcej
Willa MONIKA - Muszyna
Informacja i rezerwacja
+48 608 040 682
willamonika@op.pl