Magiczne Ogrody (Ogrody Miłości) w Muszynie

Magiczne Ogrody Ogrody Miłości w Muszynie

Muszyna jest wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla wszystkich osób, które poszukują ciekawego miejsca na wakacyjny odpoczynek. Ma status miejscowości uzdrowiskowej, w której znajdziemy między innymi pijalnię wód mineralnych, zabytki datowane na XIV wiek, a także liczne miejsca służące rozrywce oraz rekreacji. Jedną z takich lokalizacji są magiczne ogrody, nazywane również ogrodami miłości. Dlaczego warto je odwiedzić?

Charakterystyka ogrodów miłości

Magiczne ogrody, nazywane również Ogrodami Miłości znajdują się w dzielnicy Zapopradzie w Muszynie. Budowa ogrodów została dofinansowana z funduszy unijnych. Miejsce ma przyciągać turystów, kuracjuszy, a także osoby zamieszkujące okolice. Zachęca do wypoczynku na słońcu i ławeczkach ustawionych wzdłuż alejek spacerowych. Ogrody podzielone są na kilka stref, w ramach których zobaczyć można ogród francuski, antyczny, nowoczesny oraz skalny. Niedaleko Ogrodów Miłości zlokalizowane są także Ogrody Sensoryczne, gdzie znajdziemy strefy odwołujące się do różnych zmysłów.

Informacje techniczne dotyczące zwiedzania

Ogrody miłości są oświetlone, dzięki czemu na spacer po urokliwych alejkach na ich terenie można wybrać się również wieczorem. Warto przychodzić, zwiedzać ogrody o każdej porze dnia – w dzień zachwycają ilością szczegółów, aktywnych zwierząt, rzeźbami i ekspozycją na światło słoneczne, natomiast wieczorami latarnie i luminacje wraz ze stawem i molo, tworzą niesamowicie romantyczny, pełen spokoju klimat. Przy ogrodach dostępny jest parking, a nieco dalej plac manewrowy, na którym z powodzeniem można zawrócić autokar. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne.

Kto powinien się wybrać na spacer po Magicznych Ogrodach?

Ogrody miłości przeznaczone są zarówno dla osób, które poszukują spokojnego miejsca do wypoczynku, jak i dla tych, którzy preferują aktywne formy spędzania czasu. Odnajdą się tutaj wszyscy – pary, turyści, osoby starsze oraz niepełnosprawne, jak również rodziny z dziećmi (zobacz również wpis Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Muysznie). Charakter tego miejsca sprawia, że to doskonała lokalizacja na randkę, rodzinny spacer, naukę czy odpoczynek po ciężkim dniu. Obecne na ich terenie zwierzęta sprawiają, że ogrody są jeszcze bardziej atrakcyjne, a każdy, kto już w nich był, z radością wita nowych puszystych lub pierzastych lokatorów.

Ptaki i roślinność, czyli atrakcje w Ogrodach Miłości

W ogrodach miłości można spotkać liczne naturalnie występujące na tych terenach ptactwo, co będzie szczególną atrakcją dla wszystkich osób zainteresowanych ornitologią i kontaktem z przyrodą, jednak to nie wszystko! Znajdziemy tutaj również woliery z ptakami takimi jak pawie, żurawie, bażanty, papugi, świstuny, karolinki i kaczki mandarynki. Przy każdym rodzaju zwierząt można znaleźć tablice informacyjne, na których znajduje się krótka charakterystyka gatunku i jego pochodzenia. Oprócz tego obejrzeć można efektowne fontanny otoczone ozdobną roślinnością oraz piękne rzeźby nawiązujące do antyku, które dla dzieci w wieku szkolnym mogą być świetną okazją do powtórki lektur z motywem mitologii.

Stawy wodne oraz zwierzęta

Na terenie ogrodów jest także ogromny staw, w którym zobaczyć można czarne łabędzie i kaczki. Ogromną zaletą tego miejsca jest możliwość karmienia zwierząt, jednak tylko jedzeniem, które dostępne jest w automatach na terenie ogrodu. Dokarmianie zwierząt przyniesionym jedzeniem może być niebezpieczne dla ich zdrowia, a niejednokrotnie również życia. Szczególną atrakcją dla większości zwiedzających są również alpaki, które w 2021 roku pojawiły się w tych Ogrodach.

Dlaczego warto odwiedzić Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody są niesamowicie zróżnicowane zarówno pod względem przebywających na ich terenie zwierząt, jak i roślinności. Szum wody oraz kontakt z przyrodą pozwoli się wyciszyć i uspokoić, a kontakt ze zwierzętami kształtować w dzieciach otwartość oraz empatię. Wypoczynek na słońcu oraz piękne widoki to coś, czego każdy potrzebuje czas od czasu. Ponieważ ilość atrakcji w ogrodach jest ogromna, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce i zajęcia na ich terenie, niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atrakcje Muszyny i okolic

Atrakcje w Muszynie latem
Zimowe atrakcje Muszyny
Zabytki Muszyny i okolic

Willa Monika na mapie

Niezwykła lokalizacja naszej Willi na terenie gminy uzdrowiskowej Muszyna dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem jak i zimą. Skorzystaj z mapy poniżej i dowiedz się jak dojechać do Willi Monika.

Zobacz mapę w powiększeniu »

Co na Ciebie czeka?

  • Ogrody Zmysłów / Sensoryczne
  • Ogrody Biblijne
  • kilometry tras narciarskich o różnym poziomie trudności
  • dziesiątki kilometrów tras rowerowych
  • baseny Zapopradzie
  • mofeta w Szczawniku
  • ruiny baszty w Muszynie
  • wędkarski raj nad Popradem
  • szkółka jazdy konnej
  • lodowisko, skatepark, korty tenisowe
więcej
Willa MONIKA - Muszyna
Informacja i rezerwacja
+48 608 040 682
willamonika@op.pl